اصلاح موهای زائد بدن از زمان های قدیم بین عموم مردم رایج بوده است. استفاده از ژیلت برای اصلاح بدن یکی از روش های قدیمی و مرسوم بین عموم مردم است. استفاده طولانی مدت از این وسیله می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات پوستی گردد. هدف از نگارش این مقاله ارائه توضیحاتی در خصوص مضرات استفاده از ژیلت و به خصوص عوارض استفاده از ژیلت در ناحیه تناسلی می باشد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به معایب و مزایای استفاده از ژیلت پی ببرید.
برخی از عوارض استفاده از ژیلت در ناحیه تناسلی به شرح زیر است:

بریدگی: در صورت بروز اشتباه و دقت نکردن، فرد می تواند باعث ایجاد بریدگی های خطرناک پوست خود شود. البته با نهایت دقت نیز در هر بار استفاده از ژیلت، خراش های ریز در اقصا نقاط پوست ایجاد می‌شود که طی زمان می‌تواند خطرناک باشد…
خراش پوستی: حواس پرتی یا محکم کشیدن ژیلت روی پوست می تواند دلیلی برای ایجاد خراش روی پوست توسط ژیلت باشد.
تحریک پوست: استفاده روزانه از ژیلت بدون استراحت دادن به پوست، استفاده از تیغ ژیلت کهنه و کند، استفاده از ژیلت کثیف و… می تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی شود.
سودوفولیکولیت (برگشت مو): سودوفولیکولیت یا فرو رفتن سر موهای بریده شده به داخل پوست یکی دیگر از مشکلاتی است که در اثر استفاده از ژیلت برای افراد رخ می دهد.
ایجاد جوش های التهابی: ژیلتی که در محیط مرطوب حمام نگه داری شود، تبدیل به موقعیتی مناسب برای رشد باکتری می گردد و در این صورت می تواند باعث ایجاد جوش های پوستی شود. البته باید توجه داشت که پوست های حساس در صورت استفاده از ژیلت های نو هم می توانند، دچار این مشکل گردند.
کلام آخر: شاید تصور شما از پودر های موبر این است که آنها باعث ایجاد سوزش و جوش می‌شوند و بوی نامطبوع دارند و بسیار زمان بر هستند ولی پودر های موبر کارابر هیچ از معایب رو ندارند و بدون بو، سوزش و جوش باعث برطرف شدن تیره‌گی پوست نیز می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *